Lankytinos vietos
Senosios Lygumų miestelio kapinės

Senosios Lygumų miestelio kapinės pradėjo veikti 1883 metais. Tai rodo iškalti skaičiai ant didžiųjų vartų. Kapinės buvo įkurtos už tuometinių Lygumų ribų, o vėliau, miesteliui plečiantis, atsidūrė namų apsuptyje.

Kapinės aptvertos amenine tvora, kuri dabar aptrupėjusi, bet nesugriuvusi. Į jas nuo gatvės pusės patenkama pro dvejus vartus: didžiuosius ir mažuosius. Kadangi kapinės nedidelės, tai vartai yra netoli vieni kitų. Jie sumūryti iš raudonų plytų.

 

 

Senųjų kapinių vartai, 2012 m.

Šiose kapinėse išliko nemažai kryžių: vieni jų išsilaikę gerai, kiti – apgriuvę ar likęs tik pamatinis akmuo. Čia buvo statomi mediniai , metaliniai ir akmeniniai kryžiai. Metalinių kryžių yra dauguma, šie labai puošnūs. Abi kryžmos dažnai turi metalinius rėmus, kurių viduje įkomponuotas ornamentas. Jeigu kryžmos yra iš plonų ištisai metalinių strypų, tai ornamentas komponuotas išorėje. Būdingi smulkiai pjaustyti ažūriniai ornamentai: puslankiai, ratukai, supinti apskritimai, kitos geometrinės figūros. Šių kryžių puošyboje gausu ir augalinių motyvų. Dažni „S“ formos išraitymai. Kai kurie kryžiai ties kryžmų susikirtimu turi saulutes ir iš jų išeinančius tiesius ar banguotus spindulius.
 

     

Autentiški kryžiai išlikę senosiose kapinėse, 2012 m.

Po Antrojo pasaulinio karo senosios kapinėse dėl vietos trūkumo nebelaidojama. Tutarta praplėsti kapines, esančias prie bažnyčios. Taigi senosios kapinės buvo apleistos, ypač sovietiniais metais.